Дотик до долоні генія

В фойє Національного академічного драматичного театру ім. Ів. Франка відбулася церемонія відкриття меморіальної дошки на честь Богдана Ступки.
Так можна було б написати про когось іншого достойного шанування і мабуть так воно й відбулося б – солідно, серйозно, пафосно. Але все що пов’язане з великим українським актором було й продовжує бути оригінальним. Наша газета в статті «Сад божественних франківців» (у №189 від 17 жовтня 2013) розповідала про відкриття пам’ятника Сергію Данченку - видатному українському режисеру, якого директор театру Михайло Захаревич цілком доречно згадав як лідера, який підняв мистецтво франківців на європейський рівень. Богдан Сільвестрович визнавав Сергія Володимировича своїм  вчителем і зумів закріпити  високі стандарти творчості національного театру. Тому здавалося що до раніше встановлених скульптур Гната Юри, Миколи Яковченка, мала б додатися постать Богдана Ступки.
Але всенародний улюбленець Бодя з небес накерував інакше. До речі сім’я його теж проти помпезності у виявах пам’яті і шани, тим пак в теперішні часи.
Коли повідомили, що основою задуму меморіального знаку слугуватиме рука актора, я подумав що її зроблять так аби кожен хто приходить до театру міг би потиснути її. Та все виявилося магічніше. Скульптор Ігор Романівський умовив Богдана Сільвестровича на прижиттєвий відбиток його долоні. Остап Ступка приклавшихся до неї, і відчувши тепло, порадів, що дуже скоро вона заблищить від дотиків шанувальників.
Коли ходили царські золоті червінці банківські працівники не просто перераховували їх, а й протирали на серветці з повсті. За день золотого пилу набиралося до цілого граму. Так хтось ставав багатим. А от дотик до долоні генія збагатить невмирущим сяйвом його таланту, мудрості світосприйняття, радістю ігрової стихії життя.
Міністр культури Євген Нищук та Голова національної спілки кінематографістів Сергій Тримбач згадали про вправно виконувану Богданом Ступкою роль міністра культури, який називав колег по відомству «творчим чиновництвом». Порадували факти, які доводять спадкоємство нинішнього міністра в опікуванні кінематографом.
Я привітав від Національної спілки театральних діячів та Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір’я», яка відкривалася виставою «Сад божественних пісень», в якій Богдан Ступка грав Григорія Сковороду. І разом з Остапом Ступкою, Анатолієм Гнатюком, Жанною Калантай усі стали щасливим почином нашої творчої роботи.
Урочистості події високою поезією додали Н.а.України Галина Яблонська та Лариса Кадирова, у вірності сім’і франківців високим ідеалам творчості корифеїв запевнив художній керівник Станіслав Мойсеєв, і коли на його «Слава Україні!» громада відповіла «Героям Слава!», стало фізично відчутно присутність доброго духу Героя України Богдана Ступки.